3 najlepsze sposoby na babski wieczór

Wrzesień 28th, 2013

babskiwieczorNic tak nie koi nerwów i nie uspokaja, jak spotkanie z koleżankami. Tradycja „babskich wieczorów” jest znacznie starsza niż mogłoby się to nam wydawać i popularna nie tylko w Polsce, ale również w niemal każdym innym zakątku świata. Jeśli i my planujemy tego rodzaju spotkanie, powinnyśmy zastanowić się nad tym, jak je zaplanować, aby zabawa była jak najlepsza, a jego uczestniczki opuszczały nas zrelaksowane i w dobrych humorach.
Najbardziej znanym pomysłem na spędzenie babskiego wieczoru jest zaplanowanie spotkania połączonego z zabiegami upiększającego. Coraz modniejsze są spotkania organizowane w salonach SPA, można jednak znakomicie bawić się i wówczas, gdy w centrum SPA zmienimy nasz własny salon. Przygotowywanie maseczek oraz wzajemna pomoc przy regulowaniu brwi i układaniu fryzur jest znakomitym sposobem na odprężenie się, wieczór urody daje przy tym wiele okazji do śmiechu. W czasie spotkania warto zadbać zresztą nie tylko o kosmetyki, ale również o smaczne przekąski, alkohol i ciekawie przygotowane napoje bezalkoholowe, nic tak bowiem nie poprawia nastroju jak wieczorna uczta nawet, jeśli ma ona znacznie więcej kalorii niż zalecają to poradniki.
Innym pomysłem wartym rozważnie jest wieczór gier towarzyskich. I w tym przypadku gospodyni powinna zatroszczyć się o smaczne jedzenie i zapas napojów, uczestniczki babskiego wieczoru mogą jednak pomóc jej w skompletowaniu menu przynosząc przygotowane przez siebie smakołyki. Wybór gier również powinien być wspólną decyzją, nie warto przy tym stawiać sobie niepotrzebnych ograniczeń. Wieczór karaoke, wspólna gra w monopoly oraz gra w karty mogą być okazją do tego, aby odprężyć się i zapomnieć o trudach codzienności. W gronie przyjaciółek nie można zresztą mówić o tym, że jest się za starą na jakąś formę rozgrywki, jeśli więc uczestniczkom spotkania zamarzy się wspólne układanie klocków, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ich komplet z dziecięcego pokoju albo pożyczyć go od młodszego rodzeństwa.
Zawsze sprawdza się również pomysł polegający na organizacji wieczoru filmowego, spotkanie przed ekranem telewizora pozwala bowiem nie tylko na cieszenie się towarzystwem przyjaciółek, ale również na nadrobienie kinowych zaległości. Dobierając tytuły warto mieć na uwadze przede wszystkim to, że babski wieczór i kino zbyt ambitne nie przepadają za sobą. Znacznie lepiej zatem zdecydować się na niezobowiązującą komedię romantyczną.

Leave a Reply