Domowe SPA – wykorzystaj to, co w kuchennej szafce do pielęgnacji ciała

Październik 18th, 2013

spaDlaczego salony SPA cieszą się w ostatnich latach tak dużą popularnością wśród naszych rodaczek? Panie, którym stawia się tego rodzaju pytanie zwracają uwagę przede wszystkim na skuteczność zabiegów wykonywanych w tego rodzaju miejscach. Podkreślają jednak również, że SPA poprawia nie tylko wygląd fizyczny, ale również samopoczucie, jest więc znakomitym rozwiązaniem wówczas, gdy pojawia się potrzeba zrelaksowania się, wyciszenia i choćby chwilowego odpoczynku od wyzwań życia codziennego. Niestety, zabiegi znane z salonów SPA mają przynajmniej jedną wadę – nie należą do najtańszych i często oznaczają konieczność rezygnacji z innych wydatków. Warto zatem zastanowić się nad domowym SPA jako alternatywą dla wizyty w renomowanym salonie zwłaszcza, że wiele produktów niezbędnych do wykonania zabiegów można znaleźć nie tylko w drogeriach, ale również na kuchennych półkach.
Niektóre składniki znane nam z kuchni już od dziesięcioleci wykorzystywane są przez renomowane koncerny kosmetyczne, a jednym z tych, które cieszą się największa popularnością, wydaje się być kawa. Ziarna kawy pojawiają się zwłaszcza w tych kosmetykach, które wykorzystywane są do pielęgnacji skóry, kofeina przyczynia się bowiem do tego, że staje się ona gładsza, bardziej jędrna i lepiej ukrwiona. Okazuje się również, że kawa pomaga również w rozbijaniu tkanki tłuszczowej, może być więc stosowana jako składnik domowych kosmetyków SPA przez te panie, które nieustannie przegrywają walkę z cellulitem. Zabiegi z wykorzystaniem kawy możemy zresztą stosować również wówczas, gdy chcemy podkreślić piękno naszych brązowych włosów, w tym celu bowiem wystarczy dodać odrobinę parzonej kawy do naszej ulubionej odzywki.
Przygotowując naturalne kosmetyki, które zastosujemy w naszym domowym SPA nie powinnyśmy zapominać również o wyjątkowych właściwościach miodu. To właśnie on pozwala na utrzymanie właściwej wilgotności skóry, która dzięki temu staje się bardziej elastyczna, miodowe odżywki do włosów zaś nie tylko je rozjaśniają, ale również pozwalają na ich wzmocnienie i nadanie im blasku. Miód można wykorzystać również do stworzenia naturalnej emulsji zmniejszającej uczucie szorstkości rak, dziewczęta mogą zaś pomyśleć o miodowych maseczkach antytrądzikowych. Ciekawym rozwiązaniem jest również miodowy masaż, który nie tylko wzmacnia skórę, ale również znakomicie relaksuje.

Leave a Reply