Fitness na konsole? Czemu nie!

Grudzień 21st, 2012

fitness na konsoliTrudno liczyć na płaski brzuch i zgrabne nogi, jeżeli całymi dniami siedzi się za biurkiem, a ćwiczeń unika się z determinacją godną lepszej sprawy. Choć jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna jest niezbędna nie tylko wówczas, gdy zależy nam na utracie zbędnych kilogramów, ale i wtedy, gdy naszym celem jest zadbanie o zdrowie i dobre samopoczucie, niechętnie zabieramy się za ćwiczenia.

Niekiedy przyznajemy zresztą wprost, że nasza niechęć do nich nie wynika wcale z nieuzasadnionego uporu, bierze się bowiem przede wszystkim z przekonania o tym, że ćwiczenia są nudne. Osoby podzielające tego rodzaju opinię mogą jednak już od jakiegoś czasu z ulgą wypuścić powietrze. Owszem, ćwiczenia nie należą do tych, które wykonuje się bez wysiłku, z pewnością jednak nie trzeba się przy tym nudzić. Jak to możliwe? Okazuje się, że z pomocą przychodzą nam… konsole.

Szeroko rozumiane gry komputerowe do niedawna kojarzone były przede wszystkim jako rozwiązania odciągające naszych rodaków od ćwiczeń i przyczyniające się do wad kręgosłupa i nadwagi. I dziś można spotkać się z podobnymi opiniami, od kiedy jednak konsole zostały wyposażone w specjalne kontrolery ruchu można z nimi polemizować. Dzięki dodatkom interaktywnym konsole można wykorzystywać już nie tylko do pokonywania wirtualnych wrogów, ale również do kształtowania sylwetki, programy poświęcone aktywności fizycznej są zaś nie tylko niezwykle skuteczne, ale również wciągające.

Jak to możliwe, że konsola jest w stanie pomóc nam schudnąć? Kluczem do sukcesu wydają się sensory ruchu. To właśnie one przesyłają do konsoli informacje dotyczące nie tylko naszego położenia, ale również stanu naszego ciała, my zaś możemy obserwować wirtualne odwzorowanie naszej sylwetki wykonujące ćwiczenia identyczne z tymi, którym sami poświęcamy swój czas. Każda gra posiada co najmniej kilka programów treningowych, dzięki którym możemy dostosowywać wykonywane przez nas ćwiczenia do aktualnych możliwości obserwując czynione postępy. Co więcej, niektóre programy same potrafią modyfikować swoje ustawienia proponując nam dokładnie takie ćwiczenia, które, w danej chwili, przyniosą najlepsze rezultaty.

Konsole pozwalające na aktywność fizyczną nadal nie należą do najtańszych, argument cenowy sprawia więc, że musimy zastanowić się nad zasadnością dokonania tego rodzaju zakupu. Jeżeli jednak zdecydujemy się na niego, z pewnością nie będziemy tego żałować. Ja szczególnie polecam Sport Championship 2 i…Zumbę dla wszystkich amatorów sportów i tańca.

Leave a Reply