Jak dbać o skórę i włosy zimą?

Grudzień 27th, 2012

skóra i włosy w zimieZdecydowana większość kobiet zwraca uwagę na to, że zima nie należy do ich ulubionych pór roku. Na zmianach, które dokonują się w czasie jej trwania cierpi przede wszystkim waga kolejnych pań, w czasie największych mrozów je się bowiem znacznie więcej niż wiosną, a aktywność fizyczna traktowana jest jak przymus, a nie jak przyjemność.

Okazuje się jednak, że na tym nie kończą się wcale negatywne skutki, jakie pociąga za sobą ta pora roku, zimą cierpi bowiem również nasza skóra oraz włosy. Na szczęście, nie jesteśmy wcale bezradne, możemy więc przyczynić się do zmiany takiego stanu rzeczy wcale nie dokonując w tym celu przesadnych inwestycji, które miałyby zrujnować nasze finanse.

Troska o skórę zimą wymaga przede wszystkim regularności, mróz sprawia bowiem, że staje się ona wysuszona i nawet drobne niedoskonałości stają się bardziej widoczne. Na szczęście, problem jest stosunkowo łatwy do rozwiązania, sukces gwarantują nam zaś przede wszystkim specjalne kremy nawilżające. Podczas ich zakupu warto położyć szczególny nacisk na skład tego rodzaju specyfików pamiętając, że powinny być one zdecydowanie bardziej wartościowe niż te, z którymi mamy do czynienia latem.

Ochrona skóry zimą przyniesie pożądane rezultaty również wówczas, gdy odwołamy się do starej sztuczki stosowanej z powodzeniem przez wiele kobiet. Jednym z najpoważniejszych błędów popełnianych w czasie tej pory roku jest nakładanie kremów ochronnych na skórę twarzy tuż przed wyjściem z domu na mróz. Tego rodzaju działanie sprawia, że nie wchłaniają się one w pożądany sposób, a skóra pozostaje bez zabezpieczenia. Problem można jednak rozwiązać decydując się na wspomniany krok z kilkunastominutowym wyprzedzeniem.

A co z włosami?

I one nie lubią zimy, o czym najlepiej świadczy to, że w czasie najchłodniejszej z pór roku zazwyczaj są pozbawione blasku i połysku, a do tego elektryzują się i niechętnie poddają się naszym zabiegom. Warto zatem poświęcać im więcej uwagi niż zazwyczaj nawilżając je, odżywiając, a nawet – przycinając, jeżeli mamy problemy z utrzymaniem ich w stanie budzącym nasze zadowolenie. Warto również zastanowić się nad tym, czy nie należy zmienić szczotki, niektóre wzmacniają bowiem skłonność naszych włosów do elektryzowania się. Mądrym posunięciem jest również całkowita rezygnacja z suszarki w miesiącach zimowych, włosy schnące w naturalny sposób są bowiem silniejsze.

Na szczęście połowa zimy już za nami… pozostaje nam czekać na wyższe temperatury, aby nasze ciało mogło wreszcie wyglądać pięknie!

Leave a Reply