Już wiosna! Czas trochę schudnąć – suplementy diety

Marzec 20th, 2012

suplementy dietyMoi Drodzy, dawno tu nie pisałam, ale było to spowodowane dużymi zmianami w moim życiu. Nie będę się tu teraz o nich rozpisywać. Chcę tylko, żebyście wiedzieli, że dalej pamiętam o tym blogu i nie zamierzam go zaniedbywać. Dziś będzie trochę o wiośnie, która mobilizuje do ruchu i pięknego wyglądu oraz o tym, co może wspomóc odchudzanie.

Zacznijmy od tej bardziej przyjemnej części, czyli od wiosny. Dziś, wstając rano, w Kawie czy Herbacie dowiedziałam się, że jest pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Kalendarzowa dopiero jutro. Od razu zaczęłam o tym czytać i okazało się, że od teraz do 2102 roku, wiosna zawsze będzie do nas przychodzić 20 marca. Może więc warto zmienić datę w kalendarzu? No cóż.

Rozmyślając dalej o wiośnie, pomyślałam, że to doskonały czas, aby wreszcie się porządnie zmobilizować i zabrać za siebie. Rower już czeka po konserwacji w piwnicy. Teraz trzeba jeszcze ustalić jakąś dietę. Rzecz jasna, najlepsza to NŻT (wszystkie Panie chyba znają ten skrót, jak nie, to już wyjaśniam – Nie Żryj Tyle). Warto się jednak zastanowić, jakie suplementy diety mogą rzeczywiście ją wspomóc. Jest ich wiele, skąd więc wiedzieć, jakie są najbardziej skuteczne?

Poniżej moja krótka analiza, którą przygotowałam specjalnie dla Was. Do jej przygotowania wykorzystałam opinie znajomych i rodziny, którzy odchudzają się całe życie, a także informacje na temat poszczególnych suplementów, które znalazłam w sieci.

Rodzaje suplementów

Przede wszystkim, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że najlepsze są naturalne suplementy diety. Trudno czasem jednak stwierdzić, które są właśnie takie.

  • Tabletki – tego typu suplementów wspomagających odchudzanie, jest mnóstwo. Wiele należy omijać szerokim łukiem. Na uwagę zasługuje na przykład wyciąg z morwy białej – doskonale wspomaga odchudzanie i mogą ją stosować również diabetycy. Warto też zainteresować się olejem lnianym, który wspomaga działanie przemiany materii. Dla osób stosujących dietę Dukana, dobrze jest do swojej diety dodać suplement w postaci białka.
  • Koktajle – na nie warto zwracać uwagę tylko wtedy, jeśli są stworzone na bazie naturalnych składników. Wszelkie koktajle malinowe, które smakiem przypominają dziecięce leki na gardło, należy omijać szerokim łukiem. Dobry koktajl powinien zawierać wapno, magnez, fosfor, białko i ewentualne substancje pomocnicze. Mogą one być skuteczne, ale tylko w połączeniu z rzeczywistą dietą i aktywnością fizyczną. No i nie warto wierzyć w to, że rzeczywiście tylko dzięki piciu takich trunków można schudnąć 6 kilogramów w tydzień.
  • Herbatki odchudzające – jak najbardziej. Poleca się wszelkiego rodzaju herbaty zielone, czerwone i białe. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by pić je z dodatkami, jako smakowe, gdyż same w sobie są bardzo często okropne.
  • Kawy odchudzające – przyznam, że nikt z mojej rodziny nie miał nigdy do czynienia z kawą odchudzającą. Kawa przecież magazynuje, nie sądzę więc, by była skutecznym elementem diety.

Jak widać, suplementów diety jest mnóstwo. Zanim, drodzy czytelnicy, ich wypróbujecie, koniecznie przeczytajcie skład na opakowaniu.

One Response to “Już wiosna! Czas trochę schudnąć – suplementy diety”

  1. Banners Broker pisze:

    Dobry wpis. Doceniam takie dlugie i drobiazgowe i choc ja sam jeden z niego aktualnie uzytkowac nie musze, to i tak winszuje – widac, ze przykladasz sie do jego tworzenia

Leave a Reply