Kosmetyki wspomagające opalanie – używać, czy nie?

Lipiec 19th, 2013

kosmetyki_opalanieChoć wakacyjna pogoda napawa optymizmem, a ponure deszczowe dni zastąpiły upały, wybierając się na wakacje nie kryjemy pewnego niepokoju. Każda z nas chciałaby powrócić do pracy z imponującą opalenizną, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo tego, że wyjazd okaże się zbyt krótki, aby osiągnąć ten cel. Nikt nie może nam również zagwarantować tego, że każdego dnia będziemy mogły liczyć na pogodę ze snów, trudno dziwić się więc, że niełatwo jest nam spoglądać w przyszłość ze szczególnym optymizmem. Na szczęście, tam, gdzie nie pomagają meteorolodzy, z pomocą przychodzą nam koncerny kosmetyczne. Na sklepowych półkach w coraz większej liczbie pojawiają się kosmetyki wspomagające opalanie, nam zaś nie pozostaje nic innego niż dokonać zakupu najlepszego z nich. Czy jednak rzeczywiście mówimy o rozwiązaniach, którym warto zaufać?
Pianki, żele, aerozole i kremy wspomagające opalanie zawsze reklamowane są jako kosmetyki niezawodne. Ich producenci gwarantują, że są to rozwiązania przyjazne dla skóry, przekonują przy tym, że stosując je można uzyskać nieskazitelną opaleniznę nawet wówczas, gdy słońce nie rozpieszcza plażowiczów.  Rzeczywiście, zarówno samoopalacze (a więc kosmetyki, które pozwalają nam na uzyskanie oczekiwanego efektu bez konieczności narażania naszej skóry na promieniowanie UV), jak i kosmetyki przyspieszające opalanie mają wiele zalet, a deklaracje producentów w większości przypadków są zgodne ze stanem faktycznym. Jeżeli jednak liczymy na ich spektakularne efekty, powinniśmy stosować się do przynajmniej kilku zaleceń.
Najważniejsza mówi o tym, aby wybierać jedynie rozwiązania sprawdzone, a więc takie, które znajdują się w ofercie najbardziej znanych producentów i zbierają pozytywne recenzje także wśród naszych znajomych. Mniej znane kosmetyki przyspieszające opalanie również mogą być niezawodne, to jednak właśnie one często wywołują skutki uboczne i okazują się rozwiązaniami problematycznymi z punktu widzenia osób, które zmagają się z problemem alergii skórnych. Z tego samego względu na kosmetykach wspomagających opalanie nie warto oszczędzać. Nieskazitelna opalenizna nie ma racji bytu, jeśli stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia, jeśli więc nie chcemy przeznaczać zbyt dużych pieniędzy na środki tego rodzaju, lepiej, abyśmy zaufali tradycyjnemu balsamowi chroniącemu naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem oraz słońcu.

Leave a Reply