Samochód dla kobiety, czyli jaki?

Sierpień 28th, 2013

samochoddlakobietyDyskusja na temat tego, czy mężczyźni są lepszymi kierowcami niż kobiety może w ostatnim czasie przybierać na sile, okazuje się bowiem, że za kierownicą samochodów zasiada coraz więcej pań. Zanim jednak podejmiemy się udzielenia odpowiedzi na to pytanie, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, czy istnieje rozwiązanie, które odpowiadałoby określeniu „kobiecy samochód”, badania prowadzone przez naukowców potwierdzają bowiem, że panie wybierając auta kierują się nieco innymi kryteriami niż panowie.
Same zainteresowane, gdy pyta się je o idealny samochód dla kobiety, zwracają uwagę przede wszystkim na to, że nie musi on imponować wielkością. Nieco bardziej złośliwi komentatorzy dodają w tym miejscu, że panie, w przeciwieństwie do mężczyzn, kupując samochód nie muszą sobie niczego rekompensować, znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się jednak to, że wyborowi mniejszych aut przyświecają względy praktyczne. Ulice polskich miast są coraz bardziej zakorkowane, a choć sprzedaje się coraz więcej samochodów, wcale nie wiąże się to ze zwiększeniem liczby miejsc parkingowych. Mały samochód gwarantuje zaś, że poruszanie się nim nie będzie skomplikowane.
Panie przywiązują dużą wagę również do tego, jak wiele kosztuje utrzymanie ich samochodu. Rzadko są więc skłonne skusić się na wóz zużywający zbyt dużo paliwa i to nawet wówczas, gdy imponuje im on swoim wyglądem. Po raz kolejny decydują przy tym względy praktyczne, okazuje się bowiem, że wbrew przeświadczeniu typowemu dla wielu osób, to kobiety rządzą na ogół domowymi budżetami. Panie są zatem świadome tego, ile pieniędzy mogą przeznaczyć na komfortowe poruszanie się po polskich drogach i rzadko decydują się na inwestycje, które wiązałyby się z koniecznością wydawania większych pieniędzy niż jest to potrzebne.
Mylą się jednak osoby, które uważają, że kobiety koncentrują się przede wszystkim na atrakcyjnym wyglądzie samochodu, są więc skłonne wybrać swój nowy pojazd zwracając uwagę głównie na to, jaki ma kolor i jak wyglądają zamontowane w nim tylne siedzenia. Okazuje się, że wcale nie mniej ważne są dla nich względy bezpieczeństwa, rzadko więc decydują się na rozwiązanie pozbawione zabezpieczenia przed włamaniem. Bliska ich sercu jest również klimatyzacja poprawiająca komfort jazdy, a nawet – dobry sprzęt audio uprzyjemniający kolejne pokonywane kilometry.

Leave a Reply